Attēlots: 1 - 10 (20) Nākamais | Visas
Array ( [0] => Array ( [id] => 670 [product] => 346 [name] => LNT Atlants [productType] => 8 [prodClass] => [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => [prodScale] => [title] => Lielais Latvijas atlants [link] => [text] =>

 

[_on] => 1 [in_stock] => 0 ) [1] => Array ( [id] => 657 [product] => 340 [name] => Ir raksts [productType] => 8 [prodClass] => [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => [prodScale] => [title] => Spēks ir kartēs [link] => [text] => [_on] => 1 [in_stock] => 0 ) [2] => Array ( [id] => 635 [product] => 331 [name] => 20111211_Razotslatvija [productType] => 8 [prodClass] => [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => [prodScale] => [title] => Ražots Latvijā [link] => [text] =>

 

[_on] => 1 [in_stock] => 0 ) [3] => Array ( [id] => 602 [product] => 319 [name] => 20110929_NRA [productType] => 8 [prodClass] => [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => [prodScale] => [title] => Divi jauni karšu atlanti [link] => [text] =>

Izdevniecība Jāņa sēta ir laidusi klajā divus jaunus karšu apkopojumus – Latvijas vēstures atlantu un Pasaules izziņu atlanta tulkojumu angļu valodā. Jaunu redakciju ir ieguvis Latvijas vēstures atlants. Tā priekštecis iznāca 1998. gadā un bija morāli novecojis.

Jaunajā variantā principiālas pārmaiņas nav skārušās senvēsturi un viduslaikus, tomēr kartes ir kļuvušas krāsainākas un veikti redakcionāli labojumi. Piemēram, vecajā atlantā Latvijas pievienošana kristīgajai pasaulei tika dēvēta par «vācu agresiju», bet tagad 13. gadsimta notikumi Latvijā tiek definēti kā «krusta kari». Jaunajā atlantā nav iekļautas kartes, kas raksturoja Latvijas kaimiņvalstu teritoriālo ekspansiju. Piemēram, te nav atrodama karte Lietuvas valsts uzplaukums, bet iepriekšējā izdevuma karti Zviedrijas teritoriālā attīstība aizvieto karte Baltijas jūras reģions 17. gs. vidū. Daudz pārmaiņu skārušas to atlanta daļu, kas raksturo 20. gs. notikumus. Tagad Latvijas notikumi tiek atsegti plašākā – kopējā Eiropas kontekstā. Jaunajā redakcijā iekļautas kartes Pirmais pasaules karš Eiropā, Vācijas un Krievijas politiskie veidojumi Baltijā 1917–1919, Eiropa Otrā pasaules kara priekšvakarā, Eiropas politiskais iedalījums 1942. gada beigās, Eiropa aukstā kara laikā. Vizuāli uzlabota un būtiski papildināta karte Ribentropa–Molotova pakta sekas. 

Konceptuāli ir mainīta to karšu tematika, kas raksturo padomju laiku un neatkarības atjaunošanu. Jaunajā izdevumā vairāk nav kartes par lauksaimniecību, kartes, kas raksturoja sociāli ekonomiskos rādītājus. Ir sagatavots plašs ilustratīvais materiāls par 20. gs. 50.–80. gadu kultūras darbiniekiem, iekļaujot redzamos padomju laika rakstniekus, aktierus, komponistus u.c. Atlanta veidotāju veiksme ir paralēlas kartes, kas ļauj salīdzināt padomju perioda ekonomiskās norises ar jaunāko (2010.–2011. g.) situāciju attiecīgajā nozarē. Šādi tikušas attēlotas rūpniecība, aviācija un ārējā tirdzniecība. Plaši raksturotas jaunākās tendences. Jaunajā izdevumā atrodamas arī kartes par nodokļu ieņēmumu nevienlīdzību, galvenās migrācijas plūsmas pēc 2000. gada, bet kopumā atlantā ir iekļautas 125 kartes un vairāk nekā 200 attēlu un diagrammu. Vēstures atlants ir universāls izdevums, kas noderēs gan skolēniem un studentiem, gan visiem, kam ir plašāka interese par Latvijas vēsturi. Atlanta izmantošanu Latvijas vēstures apguvei skolās iesaka Vēstures skolotāju biedrība.

[_on] => 1 [in_stock] => 0 ) [4] => Array ( [id] => 601 [product] => 318 [name] => 20101117_DB [productType] => 8 [prodClass] => [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => [prodScale] => [title] => Ja jūs to neizdosiet angliski, es būšu ļoti vīlies [link] => [text] =>

Kartes ir pārāk specifisks produkts, lai tās veidotu pašmāju tirgum vien. SIA Karšu izdevniecība Jāņa sēta nosaukums nāk no vēsturiskās Jāņa sētas Vecrīgā, kur uzņēmējs Aivars Zvirbulis jeb Čiris pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu sākumā izveidoja izstāžu zāli un galeriju, kas arī bija pirmsākums apgādam Jāņa sēta, vēsta laikraksts Dienas Bizness.

1992. gadā tika izveidota kartogrāfijas nodaļa, kas 1999. gadā pārtapa par neatkarīgu uzņēmumu – SIA Karšu izdevniecība Jāņa sēta. Kopš pirmsākumiem tas pievērsies eksportam. „Rietumos mūs labi pazīst, austrumos arī, bet savās mājās strādāt ir vieglāk – palīdz pat sienas,” saka Jānis Turlajs, SIA Karšu izdevniecība Jāņa sēta galvenais redaktors. Sarežģītāk jau ir Lietuvā un Igaunijā, jo tur ir vietējā konkurence, nerunājot par Rietumiem, kur tirgus ir pārsātināts. Izdevniecība mēģinājusi skatīties arī uz pavisam eksotiskām valstīm, piemēram, maijā viņš bija aizbraucis uz Azerbaidžānu, kas naftas projektu attīstības dēļ ir vienā no pirmajām vietām pasaulē pēc IKP pieauguma. Taču tas nenozīmē, ka tur ir labs potenciāls šādiem produktiem, jo ļoti daudz nozīmē tradīcijas. Divu miljonu pilsētā Baku lielākā grāmatnīca esot tāda kā Latvijas mazpilsētā, turklāt tikai ceturtā daļa grāmatu ir azerbaidžāņu valodā.

„Vairāk jāeksportē preces ar augstu pievienoto vērtību. Jāņa sētas kartes un atlanti noteikti ir šajā kategorijā, jo viss, izņemot druku, top uz vietas. Visaugstākā pievienotā vērtība ir informācijas tehnoloģiju produktiem, kas veido trešdaļu no uzņēmuma apgrozījuma. Tie ir dažādi IT risinājumi, kas top, izmantojot uzņēmuma rīcībā esošo kartogrāfisko u.c. veida informāciju,” stāsta J. Turlajs. Populārākais no tiem ir interaktīvā karšu sistēma JS Baltija, kā arī transporta kontroles sistēma. Šīs sistēmas ļauj uzņēmumu datu bāzē esošos objektus un transporta līdzekļus tiešsaistes režīmā piesaistīt pie kartes un veikt dažādus uzdevumus, piemēram, meklēšanu, sekošanu, maršrutēšanu, plānošanu, dažādus mērījumus, līdz pat grāmatvedībai nepieciešamo atskaišu automātiskai sagatavošanai. Popularitāti iekarojis arī uzņēmuma radītais karšu pārlūks Kartes.lv, kur tiešsaistes režīmā pieejama arī operatīvā informācija par sastrēgumiem Rīgā. Nupat tirgū laista populārajām Garmin navigācijas ierīcēm sagatavota Latvijas digitālā karte.

„Vadošās pozīcijas Baltijas karšu tirgū ļāvušas mums veiksmīgāk nekā konkurentiem kaimiņos pārvarēt krīzi, un tas ir kārtējais apliecinājums eksporta nozīmei,” norāda J. Turlajs.

[_on] => 1 [in_stock] => 0 ) [5] => Array ( [id] => 472 [product] => 263 [name] => Uzziņu atlants 2010 [productType] => 8 [prodClass] => [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => [prodScale] => [title] => Pasaules uzziņu atlants [link] => [text] => [_on] => 1 [in_stock] => 0 ) [6] => Array ( [id] => 392 [product] => 244 [name] => 20100605_Lietišķā_Diena [productType] => 8 [prodClass] => [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => [prodScale] => [title] => Kartes uz bagātībām [link] => [text] => [_on] => 1 [in_stock] => 0 ) [7] => Array ( [id] => 393 [product] => 245 [name] => 20100531_Latvija Var! [productType] => 8 [prodClass] => [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => [prodScale] => [title] => Latvija Var! [link] => [text] =>

 

[_on] => 1 [in_stock] => 0 ) [8] => Array ( [id] => 397 [product] => 248 [name] => Рижскиe пробки онлайн [productType] => 8 [prodClass] => [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => [prodScale] => [title] => Рижскиe пробки онлайн [link] => [text] => [_on] => 1 [in_stock] => 0 ) [9] => Array ( [id] => 342 [product] => 226 [name] => 20090922_LatvAvize [productType] => 8 [prodClass] => [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => [prodScale] => [title] => Plūsma vai "korķi" no putna lidojuma [link] => [text] => [_on] => 1 [in_stock] => 0 ) )
   

Karšu pārlūks
Sastrēgumu karte

Latvija, Baltija, Eiropas autoceļi, Latvijas aerofotogrāfijas, Latvijas topogrāfiskā karte, adreses, sastrēgumi. Sūti labojumus!

Aktuālie produkti

Kasāmkarte “Latvija”
Kasāmkarte “Latvija”

Kasāmkarte “Latvija” 

Pirmizdevums

Kartes izmērs 70 x 49 cm

Tubusa izmērs 54,5 cm x 7 cm/dm

Saites