Vērtīgas dāvanas saņēmēja priekam!

Pircēji daudz mūsu izdevumu atzinuši par piemērotām dāvānām radiem, draugiem, paziņām, darba kolēģiem un darījumu partneriem. Lai palīdzētu izvēlēties, šeit esam norādījuši visbiežāk dāvinātos "Jāņa sētas" izdevumus.

Bez tam "Jāņa sēta” piedāvā iespēju sveikt Jūsu kolēģus, darbiniekus, klientus un sadarbības partnerus ar ne tikai oriģinālām, bet arī praktiskām dāvanām – mūsu atlantiem un ceļvežiem ar Jūsu logotipu uz izdevuma pirmā vāka vai futlāra.
Jūsu logo vai pēc izvēles cita Jūsu informācija karstspiedē tiek uzdrukāta uz pirmā vāka (standartā sudraba vai pēc izvēles citā krāsā). Katrs izdevuma eksemplārs pēc tam tiek ieplēvots vai ievietots caurspīdīgā iepakojuma maisiņā. Ja vēlaties, ir iespējams katram izdevumam izgatavot futlāri vai kasti (krāsu un materiālu var izvēlēties no mūsu kataloga).
Atgādinām, ka "Jāņa sētas"  izdevumi ir ne tikai latviešu, bet arī angļu un krievu valodā, tātad, iespējams, būs noderīga dāvana Jūsu ārvalstu partneriem.

 

Te ir sīkāks apraksts [PDF] par mūsu izdevumiem ar Jūsu logo.

Attēlots: 1 - 12 (12)
Array ( [0] => Array ( [id] => 708 [product] => 342 [name] => Lielais Latvijas atlants [productType] => 1 [prodClass] => 8,12, [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => 1, [prodScale] => 4, [title] => Lielais Latvijas atlants [link] => https://shop.kartes.lv/kartes-un-atlanti/15-lielais-latvijas-atlants-9789984076287.html [text] =>
Pirmizdevums
 
Izmērs: 21,5 x 30,6 cm / 392 lpp. 
Sējums cietajos vākos
Latvijas karte mērogā 1: 100 000 (1 cm = 1 km)
Pilsētu un ciemu plāni mērogā 1: 20 000
Vietu un ielu nosaukumu rādītājs  
  
“Karšu izdevniecība Jāņa sēta” laidusi klajā Lielo Latvijas atlantu. Tas ir apjomīgākais karšu krājums, kāds jebkad izdots par Latvijas teritoriju. Teju 400 lappušu biezajā atlantā visa Latvija pirmo reizi apskatāma mērogā 1:100 000 (1 cm = 1 km). Tas ir mazākais mērogs, kādā iespējams attēlot gandrīz visus Latvijā esošos ceļus un viensētas. Ceļu kopgarums šajā atlantā pārsniedz 122 000 kilometru. Visus ceļus “Jāņa sētas” kartogrāfi ir izbraukuši, nobraukto kilometru ziņā vairākkārt apvijot zemeslodi. 
Atlantā kartēs atrodams vairāk nekā 100 000 vietvārdu. Ņemot vērā faktu, ka tie bieži vien ietver unikālu kultūrvēsturisko informāciju, atlanta veidotāji vietvārdus atlasījuši īpaši rūpīgi. Līdzās visiem ciemu un ielu nosaukumiem atlantā atrodams vairāk nekā 55 000 mājvārdu.
Latvijas apceļotājus noteikti iepriecinās bagātīgais dabas un kultūrvēsturisko objektu klāsts, kas attēlots atlanta kartēs. Dižkoki, alas, dižakmeņi, visi pilskalni, kapsētas un baznīcas, pilsētu un ciemu plānos pirmo reizi arī kultūrvēsturiskā apbūve. Vērīgāks atlanta lietotājs pamanīs neuzkrītoši attēloto reljefu, kas šāda mēroga “Jāņa sētas” kartēs parādās pirmo reizi.
Tomēr galvenā šī izdevuma vērtība ir Latvijas teritorijas precīzais attēlojums, pat līdz tādām niansēm kā augstsprieguma elektropārvades līnijas, briežu dārzu robežas vai vietējai autosatiksmei pielāgotas pamestās dzelzceļa līnijas. Detalizētākā mērogā (1:20 000) atlantā iekļauti Latvijas pilsētu un lielāko ciemu plāni, kopskaitā 113.
Lielo Latvijas atlantu var uzskatīt arī par sava veida ilgi gaidīto apkopojumu kopš 20. gs. 90. gadiem izdotajām populārajām un tagad aktualizētajām Latvijas rajonu un novadu kartēm. Ņemot vērā, ka šajās kartēs bija ietverta arī tekstuālā un ilustratīvā tūrisma informācija, kas nu vairs neatbilst atlanta formātam, “Jāņa sēta” vienlaikus laidusi klajā jauno tūrisma ceļvedi par Latviju. Atšķirībā no iepriekšējā ceļveža šajā ir iekļauta plaša informācija par Latvijas vēsturi, tās minoritātēm un īpaša nodaļa par Rīgu. Abi šie izdevumi lieliski papildina viens otru. 
Izdevuma autoru kolektīvs cer, ka Lielais Latvijas atlants kļūs par neaizstājamu palīgu Latvijas apceļotājiem, plānotājiem, pētniekiem un tiem, kuriem, veicot ikdienas darba pienākumus, nepieciešama detalizēta informācija arī par nomaļākiem mūsu zemes nostūriem.
[_on] => 1 [in_stock] => 1 ) [1] => Array ( [id] => 706 [product] => 297 [name] => Latvijas karte Garmin navigācijai [productType] => 5 [prodClass] => [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => [prodScale] => [title] => Latvijas karte Garmin navigācijai [link] => [text] =>

Kartē iekļauta jaunākā informācija no Jāņa sētas datu bāzēm:

 

 • 130 000 km ceļu un ielu
 • Visu Latvijas pilsētu un lielāko ciemu plāni
 • 10 000 apdzīvoto vietu un 220 000 viensētu
 • Vairāk nekā 275 000 numurētu adrešu
 • Administratīvais iedalījums
 • Zemes lietojums (meži, purvi, ūdenstilpes, apbūve, mazdārziņi, parki)
 • Reljefs
 • Hidrogrāfiskais tīkls (vairāk nekā 110 000 km upju un 6200 hidronīmu)
 • Visas īpaši aizsargājamās dabas teritorijas
 • Tūrisma apskates objekti
 • Interešu punkti no ZL un 1180 datu bāzes

Cena EUR: 44,42 (iesk. PVN)

[_on] => 1 [in_stock] => 1 ) [2] => Array ( [id] => 353 [product] => 149 [name] => Lielais pasaules atlants [productType] => 1 [prodClass] => 8, [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => 4, [prodScale] => [title] => Lielais pasaules atlants [link] => https://shop.kartes.lv/sakums/18-lielais-pasaules-atlants-9789984075327.html [text] =>

Pirmizdevums! Izmērs 29 x 42 cm, cietie vāki, arī ādas iesējumā 512 lappušu, ~90 tūkstoši ģeogrāfisko nosaukumu.

[_on] => 1 [in_stock] => 1 ) [3] => Array ( [id] => 354 [product] => 190 [name] => Jaunais pasaules ģeogrāfijas atlants [productType] => 1 [prodClass] => 8, [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => 4, [prodScale] => [title] => Jaunais pasaules ģeogrāfijas atlants [link] => http://www.karsuveikals.lv/lv/veikals/prece/?shop_id=36395 [text] =>

Trešais, atjaunotais izdevums
Izmērs 220 x 312 cm / 168 lpp.
Sējums mīkstajos vākos

 

Lai arī kopš atlanta iepriekšējā izdevuma klajā nākšanas pagājuši tikai trīs gadi, pārmaiņas pasaulē bijušas gana ievērojamas, lai tās, attēlotas kartēs, apkopotu atjaunotajā izdevumā. Tajā aktualizēta gan Eiropai “tik sāpīgā” iedzīvotāju migrācijas tēma, gan Krievijas agresijas izraisītās teritoriālās pārmaiņas Ukrainā, gan straujā lielpilsētu izaugsme attīstības zemēs. Kopumā atlanta kartēs veikti vairāki simti labojumu, ko vērīgākie lietotāji noteikti pamanīs (piemēram, desovjetizētie Ukrainas pilsētu nosaukumi, jaunais Gotarda tunelis Alpos, jaunās zelta atradnes – Kitila (lielākā Somijā un arī Ziemeļeiropā) un Stratona (lielākā ne tikai Grieķijā, bet arī Eiropā), jaunie alumīnija (vai alumīnija oksīda) ražošanas uzņēmumi Šenonā (Īrijā, lielākais Eiropā), Pavlodarā (Kazahstānā, lielākais NVS) un pie Džubeilas (Saūda Arābijā, viens no lielākajiem pasaulē), kamēr daži slēgtie (piemēram, Sardīnijā) – no karters noņemti. Uzziņu sadaļā iekļauti šķirkļi par Krievijas agresijas rezultātā Ukrainai atņemtajām teritorijām (Krimu un Donbasu). 

Jaunais pasaules ģeogrāfijas atlants ir Latvijas kartogrāfu oriģināldarbs, karšu izveidē un informācijas atainošanā izmantota mūsdienīga, novatoriska pieeja, kā arī visjaunākā informācija un statistika. Izdevumā ietvertās vairāk nekā 200 kartes un attēlus papildina plaša uzziņu sadaļa ar valstu un teritoriju karogiem un nosaukumu rādītājs ar vairāk nekā 12 000 vietvārdu. Izdevumā ir atsevišķa sadaļa par Latviju.

Jaunais pasaules ģeogrāfijas atlants ir universāls izdevums, kas derēs gan visprasīgākajiem karšu lietotājiem, gan skolēniem, jo atlanta saturs pilnībā atbilst izglītības standartam un ģeogrāfijas apguves programmai.

[_on] => 1 [in_stock] => 1 ) [4] => Array ( [id] => 804 [product] => 373 [name] => JS Baltija 3.5 GIS [productType] => 3 [prodClass] => [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => [prodScale] => [title] => JS Baltija 3.5 GIS [link] => [text] =>

Profesionālām vajadzībām domāta GIS datu pārvaldības sistēma. Tā ļauj veikt ģeogrāfisko datu uzglabāšanu, apstrādi un analīzi, informācijas meklēšanu datu bāzē un tās telpisko attēlošanu. Datubāzes objektu skaits ir neierobežot. JS Baltija 3.5 GIS programmatūrā ir realizēts shp datņu eksports un imports, kā arī KMZ datņu imports. Datu bāzes objektiem, kuri atrodas Latvijas robežās un kuriem ir pievienotas to atrašanās vietas adreses, var automātiski piesaistīt koordinātas un parādīt atrašanās vietu kartē. JS Baltija 3.5 GIS funkcionalitāte pilnībā ietver agrākās JS Baltija 3 GPS programmatūras un UserBase, Data Exchange un Address Link moduļu iespējas.

 

Cena EUR: 361,79 (iesk. PVN)

[_on] => 1 [in_stock] => 1 ) [5] => Array ( [id] => 732 [product] => 371 [name] => JS Baltija 3.5 Start [productType] => 3 [prodClass] => [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => [prodScale] => [title] => JS Baltija 3.5 Start [link] => [text] =>

Plašam lietotāju lokam domāta interaktīva karšu sistēma. Tā ietver vairāk nekā 200 Eiropas un Baltijas valstu teritoriju karšu un dod lietotājam iespēju veidot un pārvaldīt savu objektu datubāzi; plānot brauciena maršrutu; uzzināt, cik laika būs jāpatērē ceļā; izmantot programmatūru kā navigācijas rīku. JS Baltija 3.5 Start funkcionalitāte pilnībā ietver agrākās JS Baltija 3 GPS iespējas

 

Cena EUR: 59.29 (iesk. PVN)

[_on] => 1 [in_stock] => 1 ) [6] => Array ( [id] => 616 [product] => 294 [name] => Latvia.Travel Guide [productType] => 1 [prodClass] => [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => 1, [prodScale] => [title] => Latvia.Travel Guide [link] => https://shop.kartes.lv/sakums/25-latviatravel-guide-9789984076010.html [text] =>

Pirmizdevums angļu valodā


Izmērs 14x24 cm/apjoms 256 lpp.

 

Latvijas apceļotājiem domātu ceļvedi “Karšu izdevniecības Jāņa sēta” pirmo reizi izdeva 2004. gadā. Pēc dažiem gadiem tas piedzīvoja atkārtotu izdevumu, un šobrīd ir labākais, informatīvākais, attēliem un kartēm bagātākais tūrisma izdevums, kas aptver visu valsti, izņemot Rīgu. Pēdējos gados arvien lielāka kļuvusi interese par šādu izdevumu arī svešvalodās, tādēļ pirms 2011. gada tūrisma sezonas sākām darbu pie šāda ceļveža sagatavošanas vispirms jau angļu un krievu valodā.
Atšķirībā no vietējiem iedzīvotājiem domātā izdevuma, šajā ceļvedī ir plaša ievaddaļa, kur var uzzināt daudzas lietas par Latviju kopumā – gan par vēsturi un ģeogrāfiju, gan par sadzīviskākām lietām, kā iepirkšanās, autobraukšanas kultūra vai tualetes. Esam centušies, lai izdevums ir nopietns uzziņu avots tiem tūristiem, kuri grib pamatīgi iepazīt Latvijas vēsturi un kultūru, tādēļ ceļveža vēstures nodaļa ir papildināta ar speciāli šim izdevumam gatavotām vēstures kartēm un piemeklētiem attēliem. Citos ceļvežos neatrast tik plašas un objektīvas nodaļas par nozīmīgākajām etniskajām minoritātēm un to atstāto kultūras mantojumu, ievērojamākajām personībām. Ceļveža tekstuālo daļu veidojuši deviņi autori, bet tulkojuši pieredzējuši tulki. Vēl viena būtiska izmaiņa salīdzinājumā ar ceļvedi latviešu valodā ir īpaša nodaļa, kas veltīta Rīgai. Izdevumā kopumā atsevišķos šķirkļos ir aprakstīti 375 tūrisma objekti vai vietas, aprakstus papildina 350 fotoattēli, bet orientēties Latvijā palīdz 115 karšu. Ceļveža beigās ir īpaša nodaļa uzziņu informācijai, kur var atrast visu 99 Latvijas tūrisma informācijas centru kontaktus, kā arī kontaktinformāciju 280 muzejiem un 1450 tūristiem piemērotākajām naktsmītnēm visos Latvijas novados.

[_on] => 1 [in_stock] => 1 ) [7] => Array ( [id] => 615 [product] => 303 [name] => Латвия. Путеводитель [productType] => 1 [prodClass] => [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => 1, [prodScale] => [title] => Латвия. Путеводитель [link] => https://shop.kartes.lv/celvezi/24-latviya-putevoditel-9789984076027.html [text] =>

Латвия. Путеводитель

Pirmizdevums krievu valodā
Izmērs 14x24 cm/apjoms 256 lpp.

Latvijas apceļotājiem domātu ceļvedi “Karšu izdevniecības Jāņa sēta” pirmo reizi izdeva 2004. gadā. Pēc dažiem gadiem tas piedzīvoja atkārtotu izdevumu, un šobrīd ir labākais, informatīvākais, attēliem un kartēm bagātākais tūrisma izdevums, kas aptver visu valsti, izņemot Rīgu. Pēdējos gados arvien lielāka kļuvusi interese par šādu izdevumu arī svešvalodās, tādēļ pirms 2011. gada tūrisma sezonas sākām darbu pie šāda ceļveža sagatavošanas vispirms jau angļu un krievu valodā.
Atšķirībā no vietējiem iedzīvotājiem domātā izdevuma, šajā ceļvedī ir plaša ievaddaļa, kur var uzzināt daudzas lietas par Latviju kopumā – gan par vēsturi un ģeogrāfiju, gan par sadzīviskākām lietām, kā iepirkšanās, autobraukšanas kultūra vai tualetes. Esam centušies, lai izdevums ir nopietns uzziņu avots tiem tūristiem, kuri grib pamatīgi iepazīt Latvijas vēsturi un kultūru, tādēļ ceļveža vēstures nodaļa ir papildināta ar speciāli šim izdevumam gatavotām vēstures kartēm un piemeklētiem attēliem. Citos ceļvežos neatrast tik plašas un objektīvas nodaļas par nozīmīgākajām etniskajām minoritātēm un to atstāto kultūras mantojumu, ievērojamākajām personībām. Ceļveža tekstuālo daļu veidojuši deviņi autori, bet tulkojuši pieredzējuši tulki. Vēl viena būtiska izmaiņa salīdzinājumā ar ceļvedi latviešu valodā ir īpaša nodaļa, kas veltīta Rīgai. Izdevumā kopumā atsevišķos šķirkļos ir aprakstīti 375 tūrisma objekti vai vietas, aprakstus papildina 350 fotoattēli, bet orientēties Latvijā palīdz 115 karšu. Ceļveža beigās ir īpaša nodaļa uzziņu informācijai, kur var atrast visu 99 Latvijas tūrisma informācijas centru kontaktus, kā arī kontaktinformāciju 280 muzejiem un 1450 tūristiem piemērotākajām naktsmītnēm visos Latvijas novados.

[_on] => 1 [in_stock] => 1 ) [8] => Array ( [id] => 614 [product] => 321 [name] => Pasaules politiskā retro sienas karte [productType] => 1 [prodClass] => 7, [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => 4, [prodScale] => 39, [title] => Pasaules politiskā sienas karte retro stilā [link] => https://shop.kartes.lv/sakums/37-pasaules-politiska-sienas-karte-retro-stila.html [text] =>

Mērogs 1:32 000 000
Izmērs 109,5 x 85 cm

 

19. gadsimta beigu – 20. gadsimta sākuma stilā noformēta mūsdienu pasaules politiskā karte ar visu valstu, valdījumu, teritoriju un starptautisko organizāciju "plīvojošiem" karodziņiem. Arktikas un Antarktikas karte.

 

Karti norādītajā izmērā iespējams iegādāties tikai kā lielformāta izdruku uz papīra.

Ja vēlaties šo karti citā izmērā vai uz cita veida materiāla, papildu informācijai lūdzam zvanīt pa tālr. 67317540

 

[_on] => 1 [in_stock] => 1 ) [9] => Array ( [id] => 587 [product] => 309 [name] => Latvijas vēstures atlants [productType] => 1 [prodClass] => 9,12, [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => 1, [prodScale] => [title] => Latvijas vēstures atlants [link] => http://www.karsuveikals.lv/lv/veikals/prece/?shop_id=36398 [text] =>

Atjaunots izdevums!
Izmērs 225 x 318 mm / 80 lpp.
Sējums cietajos vākos

Tieši 20 gadu pēc Latvijas neatkarības de facto atjaunošanas karšu izdevniecība “Jāņa sēta” laidusi klajā jaunu Latvijas vēstures atlantu.
Tas ir universāls izdevums, kas derēs kā skolēnam, tā visprasīgākajam vēstures ekspertam. Atlanta izmantošanu Latvijas vēstures apguvei skolās iesaka Vēstures skolotāju biedrība. Atšķirībā no iepriekšējiem izdevumiem šajā atlantā lielāka uzmanība pievērsta neviennozīmīgi vērtētiem visjaunākās vēstures notikumiem, kartēs attēlojot rūpniecības pāreju no plānveida uz brīvo tirgu, Latvijas transporta sistēmas integrāciju Eiropā, pāreju no padomju ekonomiskās telpas uz globālo tirgu, administratīvo reformu, galvenās migrācijas plūsmas pēc 2000. gada u.c. tēmas.
Jaunajā atlantā Latvijas vēsture vairāk skatīta Baltijas un Eiropas kontekstā, īpaši uzsverot abu pasaules karu un Aukstā kara notikumus. Kartē “Molotova–Ribentropa pakta sekas Austrumeiropā” attēlotas padomju un vācu karaspēka pārvietošanās, iedzīvotāju deportācija no Baltijas valstīm, Besarābijas, Rietumukrainas un Rietumbaltkrievijas, kā arī vācu repatriantu, somu, poļu, rumāņu un ebreju bēgļu plūsmas.
Atlanta veidotāji ir centušies, cik iespējams, skaidrāk attēlot, pēc vēsturnieku domām, sarežģītāko Latvijas vēstures posmu – Brīvības cīņas (trīs kartes). Īpašā kartē doti Vācijas un Krievijas politiskie veidojumi Baltijā 1917.–1919. gadā. Šajā kartē redzama pēc Brestas miera atjaunotā un ķeizariskās Vācijas atzītā Kurzemes un Zemgales hercogiste un Lietuvas karaliste (abas personālūnijā ar Vāciju), kā arī vēl pirms Latvijas Republikas proklamēšanas vācbaltu pasludinātā Apvienotā Baltijas hercogiste. Tikai pateicoties sabiedroto uzvarai Pirmajā pasaules karā, šo, uz Vāciju orientēto veidojumu vietā varēja izveidoties patiesi neatkarīgas valstis.
Latvijas vēsturnieki aktīvi turpina pētniecības darbu, un lielāki un mazāki atklājumi un precizējumi notiek vai ik dienu. Tāpēc atlanta kartēs arī par senākiem laikiem ir daudz precizējumu, salīdzinot ar iepriekšējiem izdevumiem. Tā kā padomju laiks jau kļuvis par vēsturi, atlanta veidotāji iekļāvuši atvērumu ar ievērojamiem latviešu kultūras darbiniekiem 20. gs. 50.–80. gados. Atlantu noslēdz kartes, kurās attēloti ievērojamākie Latvijas kultūras mantojuma objekti (200 no tiem atlasījusi Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija).
Atlantā kopumā iekļautas 125 kartes un vairāk nekā 200 attēlu un diagrammu, sākot no ledāja atkāpšanās un pirmo iedzīvotāju ienākšanas, vikingu ceļojumiem un krusta kariem līdz nodokļu ieņēmumiem pašvaldībās 2010. gadā.

[_on] => 1 [in_stock] => 1 ) [10] => Array ( [id] => 582 [product] => 307 [name] => World Political Reference Atlas [productType] => 1 [prodClass] => 8,9, [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => 4, [prodScale] => [title] => World Political Reference Atlas [link] => http://www.karsuveikals.lv/lv/veikals/prece/?shop_id=38779 [text] =>

Pirmizdevums angļu valodā!
Izmērs 22,2 x 30,8 cm / 352 lpp.
Sējums cietajos vākos

Šis ir pirmais atlants pasaulē, kur līdzās tradicionālajai informācijai par valstīm un valdījumiem pirmo reizi publicētās ziņas par visām pasaules autonomijām.
Atlanta pamatdaļu veido reģionu politiskās kartes, kurās īpaši izcelts administratīvais iedalījums. Teritorijas ar plašu autonomiju šajās kartēs attēlotas atšķirīgos toņos, tā izceļot to savdabību: vai tie būtu Šveices kantoni, arābu emirāti, Etiopijas kilili vai Irākas Kurdistāna, katrā no tām ir savi likumi, parlaments vai kas cits īpašs, un tāpēc dažāds ir arī fona krāsojums šī atlanta kartēs.
Lai labāk raksturotu atšķirīgo dažādās valstīs, atlantā iekļautas pasaules daļu tematiskās kartes: fizioģeogrāfiskās, politiskās un vēstures, iedzīvotāju izvietojuma, reliģiju, tautu un valodu. Par pasauli kopumā, bez jau minētajām, dotas oficiālo valodu, rakstību, globalizācijas un politisko organizāciju kartes. Tāpat atlantā ietvertas politisko pretenziju kartes Arktikā un Antarktikā.
Uzziņu sadaļā dota svarīgākā informācija par 800 pasaules teritorijām. Informācija ilustrēta ar karogiem, daudzi no kuriem publicēti pirmo reizi. Ar īpašu simbolu norādīta pastmarku esamība, kas varētu pārsteigt pat pieredzējušus filatēlistus, piemēram, uzzinot, ka klostervalsts Ajonora izdod savas pastmarkas. Publicēta arī jaunākā informācijas par valodām, ticībām, etnisko sastāvu, lielākajām pilsētām, iekšzemes kopproduktu un saimniecības specializāciju. Pēdējā varētu pārsteigt dažu labu pasaules ekonomikas ekspertu, piemēram, uzzinot, ka Samoa tradicionālos kokosa produktus eksportā aizstāj automobiļu elektroinstalācijas, bet anarhijas pārņemtajā Somālijā bez pirātisma zeļ arī starptautiskie telekomunikāciju pakalpojumi.
Atlanta nobeigumā dots nosaukumu rādītājs ar vairāk nekā 57 000 ģeogrāfiskiem nosaukumiem.
Jāpiebilst, ka atlants ataino arī visjaunākos pasaules politikas notikumus, vai tā būtu neatkarīga Dienvidsudāna vai jaunais Lībijas karogs.

Pasaules uzziņu atlants būs piemērots gan ģeogrāfijas, politikas un ekonomikas ekspertiem, gan visiem, kas interesējas par aktuālo pasaulē.
Atlanta pirmizdevums latviešu valodā izpelnījies pasaules kartogrāfijas ekspertu atzinību Frankfurtes grāmatu gadatirgū un “Karšu izdevniecība Jāņa sēta” cer, ka šī atlanta starptautiskā versija angļu valodā varētu kļūt par izdevniecības pirmo masu produktu šajā tirgus segmentā arī Rietumos.

[_on] => 1 [in_stock] => 1 ) [11] => Array ( [id] => 485 [product] => 261 [name] => Pasaules uzziņu atlants [productType] => 1 [prodClass] => 9, [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => 4, [prodScale] => [title] => Pasaules uzziņu atlants [link] => https://shop.kartes.lv/sakums/23-pasaules-uzzinu-atlants-9789984075655.html [text] =>

Pirmizdevums
Izmērs 22,2 x 30,8 cm / 352 lpp.
Sējums cietajos vākos

Šis ir pirmais atlants pasaulē, kur līdzās tradicionālajai informācijai par valstīm un valdījumiem pirmo reizi publicētās ziņas par visām pasaules autonomijām.
Atlanta pamatdaļu veido reģionu politiskās kartes, kurās īpaši izcelts administratīvais iedalījums. Teritorijas ar plašu autonomiju šajās kartēs attēlotas atšķirīgos toņos, tā izceļot to savdabību: vai tie būtu Šveices kantoni, Arābu emirāti, Etiopijas kilili, Irākas Kurdistāna vai kristiešu apdzīvotā Dienvidsudāna, katrā no tām ir savi likumi, parlaments vai kas cits īpašs, un tāpēc dažāds ir arī fona krāsojums šī atlanta kartēs.
Lai labāk raksturotu atšķirīgo dažādās valstīs, atlantā iekļautas pasaules daļu tematiskās kartes: fizioģeogrāfiskās, politiskās un vēstures, iedzīvotāju izvietojuma, reliģiju, tautu un valodu. Par pasauli kopumā, bez jau minētajām, dotas oficiālo valodu, rakstību, globalizācijas un politisko organizāciju kartes. Tāpat atlantā ietvertas politisko pretenziju kartes Arktikā un Antarktikā.
Uzziņu sadaļā dota svarīgākā informācija par 800 pasaules teritorijām. Informācija ilustrēta ar karogiem, daudzi no kuriem publicēti pirmo reizi. Ar īpašu simbolu norādīta pastmarku esamība, kas varētu pārsteigt pat pieredzējušus filatēlistus, piemēram, uzzinot, ka klostervalsts Ajonora izdod savas pastmarkas. Publicēta arī jaunākā informācijas par valodām, ticībām, etnisko sastāvu, lielākajām pilsētām, iekšzemes kopproduktu un saimniecības specializāciju. Pēdējā varētu pārsteigt dažu labu pasaules ekonomikas ekspertu, piemēram, uzzinot, ka Samoa tradicionālos kokosa produktus eksportā aizstāj automobiļu elektroinstalācijas, bet anarhijas pārņemtajā Somālijā bez pirātisma zeļ arī starptautiskie telekomunikāciju pakalpojumi.
Atlanta nobeigumā dots nosaukumu rādītājs ar vairāk nekā 57 000 ģeogrāfiskiem nosaukumiem.
Pasaules uzziņu atlants būs piemērots gan ģeogrāfijas, politikas un ekonomikas ekspertiem, gan visiem, kas interesējas par aktuālo pasaulē.
Atlanta pirmizdevums izpelnījās pasaules kartogrāfijas ekspertu atzinību nupat notikušajā Frankfurtes grāmatu gadatirgū un “Karšu izdevniecība Jāņa sēta” cer, ka šī atlanta starptautiskā versija angļu valodā varētu kļūt par izdevniecības pirmo masu produktu šajā tirgus segmentā arī Rietumos.Valsts prezidents Valdis Zatlers izdevniecības stendā izstādē "Latvija var", apskatot "Pasaules uzziņu atlanta" pirmizdevumu.

[_on] => 1 [in_stock] => 1 ) )
.

Lielais Latvijas atlants

Mērogs: 1:100 000

 

Karšu pārlūks
Sastrēgumu karte

Latvija, Baltija, Eiropas autoceļi, Latvijas aerofotogrāfijas, Latvijas topogrāfiskā karte, adreses, sastrēgumi. Sūti labojumus!

Aktuālie produkti

Saites