Ģeogrāfijas atlanti un citi izglītojošie izdevumi

Skolēniem, studentiem un visiem interesentiem veltīti vairāki ģeogrāfiska un vēsturiska satura izdevumi.

 

Apjomīgākais no tiem ir Lielais pasaules atlants. Vairāk nekā pustūkstoti lappušu biezā un turpat 4 kg smagā atlanta kartēs atrodami 90 tūkstoši ģeogrāfisko nosaukumu. Pirmo reizi latviešu valodā tik detalizētā mērogā pieejamas kartes par visu pasauli. Atlanta iznākšana ir izcils notikums ne tikai latviešu kartogrāfijā, bet arī valodniecībā un kultūrā vispār.

 

Visvairāk tiražētais ir Pasaules ģeogrāfijas atlants. Tas ir universāls izdevums ar pusotra simta oriģinālām tematiskajām kartēm, uzziņu informāciju par visām pasaules valstīm un teritorijām, kas ilustrēta ar visu valstu un teritoriju karogiem. Šobrīd atlantam jau izdotas četras versijas - Latvijas, Krievijas, Igaunijas un Lietuvas tirgum.

 

Šeit var iepazīties ar mūsu jaunāko izdevumu katalogu skolām.

Attēlots: 1 - 25 (25)
Array ( [0] => Array ( [id] => 1051 [product] => 490 [name] => Dabaszinību atlants 1.-6. klasei. Igauņu [productType] => 1 [prodClass] => 8,9, [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => [prodScale] => [title] => Dabaszinību atlants 1.-6. klasei. Igauņu valodā [link] => https://www.karsuveikals.lv/lv/veikals/prece/?shop_id=39746 [text] =>

Pirmizdevums

22 x 31,2 cm / 24 lpp. 

Kartona vāki, skavots

 

Jaunais mācību līdzeklis paredzēts dabaszinību apguvei 1.–6. klases skolēniem. Izdevumā ietvertās kartes un attēli ļaus izprast ar ģeogrāfiju saistītās tēmas dabaszinību programmā (kosmoss un Zeme, Zemes uzbūve, orientēšanās un kartes, Igaunija, Eiropa, pasaule u.c.). Atlants atbilst dabaszinību mācību saturam, izglītības standartam un programmai, tā veidošanā konsultācijas snieguši skolotāji un Izglītības un zinātnes ministrijas speciālisti. Atlants ir bagātīgi ilustrēts, oriģinālas ilustrācijas izdevumam darinājusi bērnu grāmatu māksliniece Agija Staka-Jansone.

 

[_on] => 1 [in_stock] => 1 ) [1] => Array ( [id] => 629 [product] => 328 [name] => Dabaszinību atlants 1.—6.klasei [productType] => 1 [prodClass] => 8,9, [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => [prodScale] => [title] => Dabaszinību atlants 1.–6. klasei [link] => http://www.karsuveikals.lv/lv/veikals/prece/?shop_id=38887 [text] =>

Pirmizdevums

22 x 31,2 cm / 24 lpp.
Kartona vāki, skavots

 

Jaunais mācību līdzeklis paredzēts dabaszinību apguvei 1.–6. klases skolēniem. Izdevumā ietvertās kartes un attēli ļaus izprast ar ģeogrāfiju saistītās tēmas dabaszinību programmā (kosmoss un Zeme, Zemes uzbūve, orientēšanās un kartes, Latvija, Eiropa, pasaule u.c.). Atlants atbilst dabaszinību mācību saturam, izglītības standartam un programmai, tā veidošanā konsultācijas snieguši skolotāji un Izglītības un zinātnes ministrijas speciālisti. Atlants ir bagātīgi ilustrēts, oriģinālas ilustrācijas izdevumam darinājusi bērnu grāmatu māksliniece Agija Staka-Jansone.

Šo izdevumu papildina neliels kontūrkaršu komplekts atsevišķā burtnīcā, piemērots tieši 1.–6. klases skolēniem. Liekot vērā, ka, izmantojot kontūrkartes, tās nolietosies ātrāk nekā atlants, kontūrkaršu burtnīca būs iegādājama arī atsevišķi.

[_on] => 1 [in_stock] => 1 ) [2] => Array ( [id] => 381 [product] => 237 [name] => Eiropa A3 politiskā/fizioģeogrāfiskā lamināta [productType] => 1 [prodClass] => 9,11, [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => 3, [prodScale] => 40, [title] => Eiropas politiskā un fizioģeogrāfiskā karte A3 formātā [link] => http://www.karsuveikals.lv/lv/veikals/prece/?shop_id=38275 [text] =>

Politiskās (no vienas puses) un fizioģeogrāfiskās kartes (no otras puses) izdevums A3 formātā. Abpusēji laminēts. Īpaši piemērots izmantošanai skolās.

[_on] => 1 [in_stock] => 1 ) [3] => Array ( [id] => 459 [product] => 259 [name] => Ģeogrāfijas atlants 7. un 8. klasei [productType] => 1 [prodClass] => 9, [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => [prodScale] => [title] => Ģeogrāfijas atlants 7. un 8. klasei [link] => http://www.karsuveikals.lv/lv/veikals/prece/?shop_id=38402 [text] =>

Otrais, atjaunotais izdevums
Izmērs 22 x 31 cm, 56 lpp.

Atlantā ietvertas fizioģeogrāfiskās, politiskās, dažādas tematiskās (iedzīvotāju, tautu un valodu, klimata u.c.) kartes pasaulei, kontinentiem un pasaules daļām. Izdevums ir bagātīgi ilustrēts ar fotogrāfijām. Atbilstoši skolu mācību programmai atlants paredzēts 7. un 8. klasei, bet noderīgu informāciju tajā atradīs visi, kas interesējas par ģeogrāfiju.

[_on] => 1 [in_stock] => 1 ) [4] => Array ( [id] => 881 [product] => 327 [name] => EE dzīvnieku karte [productType] => 1 [prodClass] => 9, [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => 5, [prodScale] => [title] => Igaunijas dzīvnieki un augi. Pasaules dzīvnieki. A3 formāts [link] => https://www.karsuveikals.lv/lv/veikals/prece/?shop_id=39306 [text] =>

Pirmizdevums
Laminēta

Igauņu valodā

Šī abpusējā laminētā karte A3 formātā domāta dažāda vecuma bērniem, sākot no pirmsskolas un līdz pat pamatskolai, kā lielisks uzskates materiāls par dzīvnieku valsts daudzveidību Igaunijā un pasaulē. Igaunijas dzīvās dabas karti papildina informācija par dažādu grupu sugu skaitu Igaunijā, bet abas kartes — dzīvnieku valsts ekstrēmi.

[_on] => 1 [in_stock] => 1 ) [5] => Array ( [id] => 294 [product] => 190 [name] => Jaunais pasaules ģeogrāfijas atlants [productType] => 1 [prodClass] => 8, [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => 4, [prodScale] => [title] => Jaunais pasaules ģeogrāfijas atlants [link] => http://www.karsuveikals.lv/lv/veikals/prece/?shop_id=36395 [text] =>

Trešais, atjaunotais izdevums
Izmērs 220 x 312 cm / 168 lpp.
Sējums mīkstajos vākos

 

Lai arī kopš atlanta iepriekšējā izdevuma klajā nākšanas pagājuši tikai trīs gadi, pārmaiņas pasaulē bijušas gana ievērojamas, lai tās, attēlotas kartēs, apkopotu atjaunotajā izdevumā. Tajā aktualizēta gan Eiropai “tik sāpīgā” iedzīvotāju migrācijas tēma, gan Krievijas agresijas izraisītās teritoriālās pārmaiņas Ukrainā, gan straujā lielpilsētu izaugsme attīstības zemēs. Kopumā atlanta kartēs veikti vairāki simti labojumu, ko vērīgākie lietotāji noteikti pamanīs (piemēram, desovjetizētie Ukrainas pilsētu nosaukumi, jaunais Gotarda tunelis Alpos, jaunās zelta atradnes – Kitila (lielākā Somijā un arī Ziemeļeiropā) un Stratona (lielākā ne tikai Grieķijā, bet arī Eiropā), jaunie alumīnija (vai alumīnija oksīda) ražošanas uzņēmumi Šenonā (Īrijā, lielākais Eiropā), Pavlodarā (Kazahstānā, lielākais NVS) un pie Džubeilas (Saūda Arābijā, viens no lielākajiem pasaulē), kamēr daži slēgtie (piemēram, Sardīnijā) – no karters noņemti. Uzziņu sadaļā iekļauti šķirkļi par Krievijas agresijas rezultātā Ukrainai atņemtajām teritorijām (Krimu un Donbasu). 

Jaunais pasaules ģeogrāfijas atlants ir Latvijas kartogrāfu oriģināldarbs, karšu izveidē un informācijas atainošanā izmantota mūsdienīga, novatoriska pieeja, kā arī visjaunākā informācija un statistika. Izdevumā ietvertās vairāk nekā 200 kartes un attēlus papildina plaša uzziņu sadaļa ar valstu un teritoriju karogiem un nosaukumu rādītājs ar vairāk nekā 12 000 vietvārdu. Izdevumā ir atsevišķa sadaļa par Latviju.

Jaunais pasaules ģeogrāfijas atlants ir universāls izdevums, kas derēs gan visprasīgākajiem karšu lietotājiem, gan skolēniem, jo atlanta saturs pilnībā atbilst izglītības standartam un ģeogrāfijas apguves programmai.

[_on] => 1 [in_stock] => 1 ) [6] => Array ( [id] => 297 [product] => 191 [name] => Jaunais pasaules ģeogrāfijas atlants CD formā [productType] => 3 [prodClass] => [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => [prodScale] => [title] => Jaunais pasaules ģeogrāfijas atlants CD formātā [link] => http://www.karsuveikals.lv/lv/veikals/prece/?shop_id=37885 [text] =>

Jaunā pasaules ģeogrāfijas atlanta pirmizdevumam esam sagatavojuši elektronisku versiju CD formātā. Šis atlants ir universāls izdevums, kas derēs gan ikvienam ceļotājam, gan skolēnam, jo tā saturs pilnībā atbilst ģeogrāfijas apguves programmai. CD versija pamatā paredzēta ģeogrāfijas skolotājiem sienas karšu aizvietošanai, izmantojot projektoru vai interaktīvo tāfeli, taču tā derēs visiem interesentiem, lai brīvi šķirstītu ap 200 karšu datora ekrānā. Atšķirībā no iespiestā atlanta diskā pēc klientu vēlēšanās ievietotas arī pasaules, kontinentu un pasaules daļu, Latvijas un citu reģionu kontūrkartes. Vienkārša saskarne ļauj kartes palielināt un samazināt, pārvietoties no kartes uz karti, zīmēt uz tām un meklēt vajadzīgo karti.

 

Piedāvājam šeit iepazīties ar diska demo versiju, kas no pilnās atšķiras vienīgi ar iekļauto karšu skaitu.

 

Elektroniskās versijas CD formātā ir sagatavotas arī Jaunā pasaules ģeogrāfijas atlanta pirmizdevumiem lietuviešu (Naujasis pasaulio geografijos atlasas) un igauņu (Uus maailma atlas) valodās.

[_on] => 1 [in_stock] => 1 ) [7] => Array ( [id] => 162 [product] => 25 [name] => Kontūrkaršu albums skolām [productType] => 1 [prodClass] => 8,9, [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => 4, [prodScale] => [title] => Kontūrkaršu albums skolām [link] => http://www.karsuveikals.lv/lv/veikals/prece/?shop_id=36399 [text] =>

A4 / 32 lapas Albumā ietvertas 37 kontūrkartes, kuras pateicoties iestrādātajai perforācijai, iespējams izmantot arī atsevišíi, kā arī krāsaina pasaules dabas zonu un Latvijas fizģeogrāfiskā karte. Pirmo reizi visas kontūrkartes ir divu krāsu drukā, kas ļauj daudz ērtāk parādīt reljefu un citu informāciju.

[_on] => 1 [in_stock] => 1 ) [8] => Array ( [id] => 317 [product] => 203 [name] => Latvijas administratīvā un fizioģeogrāfiskā k [productType] => 1 [prodClass] => 11, [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => 1, [prodScale] => 38, [title] => Latvijas administratīvā un fizioģeogrāfiskā karte A3 formātā [link] => http://www.karsuveikals.lv/lv/veikals/prece/?shop_id=37964 [text] =>

Latvijas administratīvās (no vienas puses) un fizioģeogrāfiskās kartes izdevums (no otras puses) A3 formātā. Abpusēji laminēts. Īpaši piemērots izmantošanai skolās un prezentācijās.

[_on] => 1 [in_stock] => 1 ) [9] => Array ( [id] => 533 [product] => 290 [name] => Laminētie dzīvnieki A3 [productType] => 1 [prodClass] => 9,11, [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => 1,4, [prodScale] => [title] => Latvijas dzīvnieki un augi. Pasaules dzīvnieki. A3 formāts [link] => http://www.karsuveikals.lv/lv/veikals/prece/?shop_id=38756 [text] =>

Pirmizdevums
Laminēta

Karte tapusi izmantojot Dabaszinību atlantu 1.–4. klasei, kura lapaspuses rotā krāšņas ilustratores Agijas Stakas-Jansones ilustrācijas. Divas no šī izdevuma kartēm, kas veltītas Latvijas dzīvajai dabai un Pasaules dzīvniekiem tagad iekļautas atsevišķā izdevumā – abpusējā laminētā kartē A3 formātā. Karte domāta dažādu vecumu bērniem, sākot ar pirmsskolu, līdz pat pamatskolai, kā lielisks uzskates materiāls par dzīvnieku valsts daudzveidību Latvijā un Pasaulē. Latvijas dzīvajai dabai veltīto karti papildina informācija par dažādu grupu sugu skaitu Latvijā, bet abas kartes – dzīvnieku valsts ekstrēmi.

[_on] => 1 [in_stock] => 1 ) [10] => Array ( [id] => 962 [product] => 468 [name] => Latvijas ģeogrāfijas atlants 2015 [productType] => 1 [prodClass] => 8,9, [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => 1, [prodScale] => [title] => Latvijas ģeogrāfijas atlants [link] => https://www.karsuveikals.lv/lv/veikals/prece/?shop_id=36396 [text] =>

Latvijas ģeogrāfijas atlants

Jauns, pilnībā pārstrādāts izdevums, 2015. gads

Formāts 22 x 31,2 cm, 40 lpp.

 

Tas ir pilnīgākais tematisko karšu krājums par Latviju un domāts lietošanai gan plaša profila speciālistiem, gan cilvēkiem, kas interesējas par Latvijas ģeogrāfiju, iedzīvotājiem un tautsaimniecību. Protams, šis izdevums būs neatsverams palīgs Latvijas ģeogrāfijas apguvei skolās. 70 atlanta kartēs, kas ilustrētas ar vairāk nekā 200 attēliem un diagrammām, aplūkotas visdažādākās tēmas – sākot no ģeoloģijas, reljefa, klimata un augsnēm un beidzot ar demogrāfiskajiem procesiem, kas pēdējā laikā kļuvuši īpaši aktuāli. Atlantā iekļautas kartes gan par izmaiņām iedzīvotāju etniskajā sastāvā, gan par latviešu valodas izplatību, migrācijas procesiem un pārmaiņām dzimumvecumstruktūrā. Tautsaimniecībai veltītajās kartēs atbilstoši jaunākajai informācijai kartēta kā rūpniecība un lauksaimniecība, tā arī transports un ārējā tirdzniecība, bet pašvaldības kartētas pēc nodokļu ieņēmumiem uz 1 iedzīvotāju un darba samaksas līmeņa. Studējot atlantu, var uzzināt daudzus interesantus, dažreiz pat pārsteidzošus faktus. Piemēram, iedzīvotāju skaita ziņā 2. lielākā Latvijas pilsēta Daugavpils pēc latviešu valodā runājošo skaita ir tikai 17. vietā, bet iedzīvotāju skaita ziņā 5. vietā esošā Jūrmala pēc pamatbudžeta nodokļu ieņēmumiem ir 2. bagātākā pašvaldība aiz Rīgas. Tāpat infografikas ļauj secināt, ka graudus Latvijā ievāc vairāk nekā jebkad agrāk, bet liellopu ganāmpulks kopš padomju laikiem ir samazinājies vairāk nekā trīs reizes, vidējam piena izslaukumam no govs tajā pašā laikā dubultojoties. Savukārt Rīgas sasniedzamības karte rāda, ka no reģionālajiem attīstības centriem visātrāk Rīgā iespējams nokļūt no Ogres (40 minūtēs), bet visilgākais laiks ceļā jāpavada no Ludzas (3 stundas un 45 minūtes). Klimata eksperti noteikti pamanīs pārmaiņas klimatisko ekstrēmu sarakstā (2014. g. visu laiku visaugstākā temperatūra tika reģistrēta Ventspilī, tādējādi pārsniedzot 71 gadu seno Daugavpilī reģistrēto maksimumu). 

Atlanta karšu uzskatāmība ļaus izprast sarežģītus Latvijā notiekošus procesus arī nespeciālistam, bet tajā atrodamais faktoloģiskais materiāls neliks vilties pat zinošākajiem nozaru ekspertiem.

[_on] => 1 [in_stock] => 1 ) [11] => Array ( [id] => 709 [product] => 362 [name] => Latvijas ģerboņi [productType] => 1 [prodClass] => 8,9, [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => 1, [prodScale] => [title] => Latvijas ģerboņi [link] => http://www.karsuveikals.lv/lv/veikals/prece/?shop_id=39014 [text] =>
Pirmizdevums
Izmēri 93 x 70 cm
Abpusējs matēts lamināts
 
Latvijas Republikas, tās kultūrvēsturisko novadu, pilsētu un novadu jau izstrādātie ģerboņi vienā plakātā. Lielisks uzskates materiāls, īpaši skolēniem vēstures un ģeogrāfijas stundās. 
[_on] => 1 [in_stock] => 1 ) [12] => Array ( [id] => 585 [product] => 309 [name] => Latvijas vēstures atlants [productType] => 1 [prodClass] => 9,12, [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => 1, [prodScale] => [title] => Latvijas vēstures atlants [link] => http://www.karsuveikals.lv/lv/veikals/prece/?shop_id=36398 [text] =>

Atjaunots izdevums!
Izmērs 225 x 318 mm / 80 lpp.
Sējums cietajos vākos

Tieši 20 gadu pēc Latvijas neatkarības de facto atjaunošanas karšu izdevniecība “Jāņa sēta” laidusi klajā jaunu Latvijas vēstures atlantu.
Tas ir universāls izdevums, kas derēs kā skolēnam, tā visprasīgākajam vēstures ekspertam. Atlanta izmantošanu Latvijas vēstures apguvei skolās iesaka Vēstures skolotāju biedrība. Atšķirībā no iepriekšējiem izdevumiem šajā atlantā lielāka uzmanība pievērsta neviennozīmīgi vērtētiem visjaunākās vēstures notikumiem, kartēs attēlojot rūpniecības pāreju no plānveida uz brīvo tirgu, Latvijas transporta sistēmas integrāciju Eiropā, pāreju no padomju ekonomiskās telpas uz globālo tirgu, administratīvo reformu, galvenās migrācijas plūsmas pēc 2000. gada u.c. tēmas.
Jaunajā atlantā Latvijas vēsture vairāk skatīta Baltijas un Eiropas kontekstā, īpaši uzsverot abu pasaules karu un Aukstā kara notikumus. Kartē “Molotova–Ribentropa pakta sekas Austrumeiropā” attēlotas padomju un vācu karaspēka pārvietošanās, iedzīvotāju deportācija no Baltijas valstīm, Besarābijas, Rietumukrainas un Rietumbaltkrievijas, kā arī vācu repatriantu, somu, poļu, rumāņu un ebreju bēgļu plūsmas.
Atlanta veidotāji ir centušies, cik iespējams, skaidrāk attēlot, pēc vēsturnieku domām, sarežģītāko Latvijas vēstures posmu – Brīvības cīņas (trīs kartes). Īpašā kartē doti Vācijas un Krievijas politiskie veidojumi Baltijā 1917.–1919. gadā. Šajā kartē redzama pēc Brestas miera atjaunotā un ķeizariskās Vācijas atzītā Kurzemes un Zemgales hercogiste un Lietuvas karaliste (abas personālūnijā ar Vāciju), kā arī vēl pirms Latvijas Republikas proklamēšanas vācbaltu pasludinātā Apvienotā Baltijas hercogiste. Tikai pateicoties sabiedroto uzvarai Pirmajā pasaules karā, šo, uz Vāciju orientēto veidojumu vietā varēja izveidoties patiesi neatkarīgas valstis.
Latvijas vēsturnieki aktīvi turpina pētniecības darbu, un lielāki un mazāki atklājumi un precizējumi notiek vai ik dienu. Tāpēc atlanta kartēs arī par senākiem laikiem ir daudz precizējumu, salīdzinot ar iepriekšējiem izdevumiem. Tā kā padomju laiks jau kļuvis par vēsturi, atlanta veidotāji iekļāvuši atvērumu ar ievērojamiem latviešu kultūras darbiniekiem 20. gs. 50.–80. gados. Atlantu noslēdz kartes, kurās attēloti ievērojamākie Latvijas kultūras mantojuma objekti (200 no tiem atlasījusi Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija).
Atlantā kopumā iekļautas 125 kartes un vairāk nekā 200 attēlu un diagrammu, sākot no ledāja atkāpšanās un pirmo iedzīvotāju ienākšanas, vikingu ceļojumiem un krusta kariem līdz nodokļu ieņēmumiem pašvaldībās 2010. gadā.

[_on] => 1 [in_stock] => 1 ) [13] => Array ( [id] => 174 [product] => 149 [name] => Lielais pasaules atlants [productType] => 1 [prodClass] => 8, [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => 4, [prodScale] => [title] => Lielais pasaules atlants [link] => https://shop.kartes.lv/sakums/18-lielais-pasaules-atlants-9789984075327.html [text] =>

Pirmizdevums! Izmērs 29 x 42 cm, cietie vāki, arī ādas iesējumā 512 lappušu, ~90 tūkstoši ģeogrāfisko nosaukumu.

[_on] => 1 [in_stock] => 1 ) [14] => Array ( [id] => 313 [product] => 201 [name] => Lietuvas administratīvā un fizioģeogrāfiskā k [productType] => 1 [prodClass] => 11, [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => 6, [prodScale] => [title] => Lietuvas administratīvā un fizioģeogrāfiskā karte A3 formātā [link] => http://www.karsuveikals.lv/lv/veikals/prece/?shop_id=37965 [text] =>

Lietuvas administratīvās (no vienas puses) un fizioģeogrāfiskā kartes izdevums (no otras puses) A3 formāta. Abpusēji laminēts. Īpaši piemērots izmantošanai skolās un prezentācijās.

[_on] => 1 [in_stock] => 1 ) [15] => Array ( [id] => 883 [product] => 326 [name] => LT dzīvnieku karte [productType] => 1 [prodClass] => 9, [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => 6, [prodScale] => [title] => Lietuvas dzīvnieki un augi. Pasaules dzīvnieki. A3 formāts [link] => https://www.karsuveikals.lv/lv/veikals/prece/?shop_id=39307 [text] =>

Pirmizdevums
Laminēta

Lietuviešu valodā

Šī abpusējā laminētā karte A3 formātā domāta dažāda vecuma bērniem, sākot no pirmsskolas un līdz pat pamatskolai, kā lielisks uzskates materiāls par dzīvnieku valsts daudzveidību Lietuvā un pasaulē. Lietuvas dzīvās dabas karti papildina informācija par dažādu grupu sugu skaitu Lietuvā, bet abas kartes – dzīvnieku valsts ekstrēmi.

[_on] => 1 [in_stock] => 1 ) [16] => Array ( [id] => 310 [product] => 200 [name] => Naujasis pasaulio geografijos atlasas [productType] => 1 [prodClass] => 8, [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => 4, [prodScale] => [title] => Naujasis pasaulio geografijos atlasas [link] => http://www.karsuveikals.lv/lv/veikals/prece/?shop_id=37966 [text] =>

Pirmizdevums!

Izmērs 220 x 312 cm / 168 lpp

Sējums cietajos vākos

 

Karšu izdevniecība Jāņa sēta laidusi klajā Jaunā pasaules ģeogrāfijas atlanta pirmizdevumu lietuviešu valodā "Naujasis pasaulio geografijos atlasas", kas tapis sadarbībā ar Lietuvas izdevniecību "Didakta". Tāpat kā atlanta pirmizdevumam latviešu valodā, tam ir jauns, moderns dizains, karšu izveidē un informācijas atainošanā izmantota mūsdienīga pieeja, kā arī visjaunākā informācija un statistika. Vairākas tēmas, piemēram, migrācija, globalizācija, zīmoli, enerģētika u.c., atlantā kartētas pirmo reizi, tāpēc izdevniecība cer, ka šis izdevums, tāpat kā līdzšinējais, tiks izdots arī citās valodās un kļūs par stabilu eksportpreci.
 
Izdevumā ietverts vairāk nekā 200 karšu, ko papildina plaša uzziņu sadaļa ar valstu un teritoriju karogiem un nosaukumu rādītājs ar vairāk nekā 12 000 vietvārdu. Atlantā iekļaut atsevišķa sadaļa par Lietuvu. Jaunais pasaules ģeogrāfijas atlants ir universāls izdevums, kas derēs gan visprasīgākajiem karšu lietotājiem, gan skolēniem.

 

Atlanta pirmizdevumam ir sagatavota arī elektroniskā versija CD formātā.

[_on] => 1 [in_stock] => 1 ) [17] => Array ( [id] => 621 [product] => 325 [name] => Pasaules uzziņu karte [productType] => 1 [prodClass] => 9, [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => 4, [prodScale] => 44, [title] => Pasaules politiskā karte [link] => http://www.karsuveikals.lv/lv/veikals/prece/?shop_id=38886 [text] =>

Pirmizdevums
Mērogs: 1:35 000 000
Izmērs 100 x 64 cm / 12,5 x 24 cm locīts
Cietais vāciņš

 

Locīta pasaules politiskā karte ar visjaunāko karogiem ilustrētu informāciju par 268 pasaules valstīm un teritorijām (arī par jaunāko pasaules valsti — Dienvidsudānu). Karti papildina detalizēta Tuvo Austrumu kā pasaules politiski jutīgākā reģiona karte, kā arī Antarktīdas karte.

[_on] => 1 [in_stock] => 1 ) [18] => Array ( [id] => 633 [product] => 330 [name] => EE pasaules uzziņu karte [productType] => 1 [prodClass] => 9, [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => 4, [prodScale] => 44, [title] => Pasaules politiskā karte (igauņu valodā) [link] => [text] =>

Pirmizdevums
Mērogs: 1:35 000 000
Izmērs 100 x 64 cm / 12,5 x 24 cm locīts
Cietais vāciņš

Igauņu valodā

 

Locīta pasaules politiskā karte ar visjaunāko karogiem ilustrētu informāciju par 268 pasaules valstīm un teritorijām (arī par jaunāko pasaules valsti — Dienvidsudānu). Karti papildina detalizēta Tuvo Austrumu kā pasaules politiski jutīgākā reģiona karte, kā arī Antarktīdas karte.

[_on] => 1 [in_stock] => 0 ) [19] => Array ( [id] => 631 [product] => 329 [name] => LT pasaules uzziņu karte [productType] => 1 [prodClass] => 9, [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => 4, [prodScale] => 44, [title] => Pasaules politiskā karte (lietuviešu valodā) [link] => [text] =>

Pirmizdevums
Mērogs: 1:35 000 000
Izmērs 100 x 64 cm / 12,5 x 24 cm locīts
Cietais vāciņš

Lietuviešu valodā

 

Locīta pasaules politiskā karte ar visjaunāko karogiem ilustrētu informāciju par 268 pasaules valstīm un teritorijām (arī par jaunāko pasaules valsti — Dienvidsudānu). Karti papildina detalizēta Tuvo Austrumu kā pasaules politiski jutīgākā reģiona karte, kā arī Antarktīdas karte.

[_on] => 1 [in_stock] => 0 ) [20] => Array ( [id] => 360 [product] => 228 [name] => Pasaule A3 laminēta LV [productType] => 1 [prodClass] => 9,11, [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => 4, [prodScale] => 35, [title] => Pasaules politiskā un fizioģeogrāfiskā karte A3 formātā [link] => http://www.karsuveikals.lv/lv/veikals/prece/?shop_id=38056 [text] =>

Politiskās (no vienas puses) un fizioģeogrāfiskās kartes (no otras puses) izdevums A3 formātā. Abpusēji laminēts. Īpaši piemērots izmantošanai skolās.

[_on] => 1 [in_stock] => 1 ) [21] => Array ( [id] => 362 [product] => 229 [name] => Pasaule A3 laminēta LT [productType] => 1 [prodClass] => 9,11, [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => 4, [prodScale] => 35, [title] => Pasaules politiskā un fizioģeogrāfiskā karte A3 formātā lietuviešu valodā [link] => http://www.karsuveikals.lv/lv/veikals/prece/?shop_id=38057 [text] =>

Politiskās (no vienas puses) un fizioģeogrāfiskās kartes (no otras puses) izdevums A3 formātā lietuviešu valodā. Abpusēji laminēts. Īpaši piemērots izmantošanai skolās.

[_on] => 1 [in_stock] => 1 ) [22] => Array ( [id] => 469 [product] => 261 [name] => Pasaules uzziņu atlants [productType] => 1 [prodClass] => 9, [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => 4, [prodScale] => [title] => Pasaules uzziņu atlants [link] => https://shop.kartes.lv/sakums/23-pasaules-uzzinu-atlants-9789984075655.html [text] =>

Pirmizdevums
Izmērs 22,2 x 30,8 cm / 352 lpp.
Sējums cietajos vākos

Šis ir pirmais atlants pasaulē, kur līdzās tradicionālajai informācijai par valstīm un valdījumiem pirmo reizi publicētās ziņas par visām pasaules autonomijām.
Atlanta pamatdaļu veido reģionu politiskās kartes, kurās īpaši izcelts administratīvais iedalījums. Teritorijas ar plašu autonomiju šajās kartēs attēlotas atšķirīgos toņos, tā izceļot to savdabību: vai tie būtu Šveices kantoni, Arābu emirāti, Etiopijas kilili, Irākas Kurdistāna vai kristiešu apdzīvotā Dienvidsudāna, katrā no tām ir savi likumi, parlaments vai kas cits īpašs, un tāpēc dažāds ir arī fona krāsojums šī atlanta kartēs.
Lai labāk raksturotu atšķirīgo dažādās valstīs, atlantā iekļautas pasaules daļu tematiskās kartes: fizioģeogrāfiskās, politiskās un vēstures, iedzīvotāju izvietojuma, reliģiju, tautu un valodu. Par pasauli kopumā, bez jau minētajām, dotas oficiālo valodu, rakstību, globalizācijas un politisko organizāciju kartes. Tāpat atlantā ietvertas politisko pretenziju kartes Arktikā un Antarktikā.
Uzziņu sadaļā dota svarīgākā informācija par 800 pasaules teritorijām. Informācija ilustrēta ar karogiem, daudzi no kuriem publicēti pirmo reizi. Ar īpašu simbolu norādīta pastmarku esamība, kas varētu pārsteigt pat pieredzējušus filatēlistus, piemēram, uzzinot, ka klostervalsts Ajonora izdod savas pastmarkas. Publicēta arī jaunākā informācijas par valodām, ticībām, etnisko sastāvu, lielākajām pilsētām, iekšzemes kopproduktu un saimniecības specializāciju. Pēdējā varētu pārsteigt dažu labu pasaules ekonomikas ekspertu, piemēram, uzzinot, ka Samoa tradicionālos kokosa produktus eksportā aizstāj automobiļu elektroinstalācijas, bet anarhijas pārņemtajā Somālijā bez pirātisma zeļ arī starptautiskie telekomunikāciju pakalpojumi.
Atlanta nobeigumā dots nosaukumu rādītājs ar vairāk nekā 57 000 ģeogrāfiskiem nosaukumiem.
Pasaules uzziņu atlants būs piemērots gan ģeogrāfijas, politikas un ekonomikas ekspertiem, gan visiem, kas interesējas par aktuālo pasaulē.
Atlanta pirmizdevums izpelnījās pasaules kartogrāfijas ekspertu atzinību nupat notikušajā Frankfurtes grāmatu gadatirgū un “Karšu izdevniecība Jāņa sēta” cer, ka šī atlanta starptautiskā versija angļu valodā varētu kļūt par izdevniecības pirmo masu produktu šajā tirgus segmentā arī Rietumos.Valsts prezidents Valdis Zatlers izdevniecības stendā izstādē "Latvija var", apskatot "Pasaules uzziņu atlanta" pirmizdevumu.

[_on] => 1 [in_stock] => 1 ) [23] => Array ( [id] => 467 [product] => 260 [name] => Uus maailma atlas [productType] => 1 [prodClass] => 8, [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => 4, [prodScale] => [title] => Uus maailma atlas [link] => http://www.karsuveikals.lv/lv/veikals/prece/?shop_id=38431 [text] =>

Otrais izdevums igauņu valodā!

Izmērs 220 x 312 cm / 168 lpp.

Sējums cietajos vākos

 

Karšu izdevniecība Jāņa sēta laidusi klajā Jaunā pasaules ģeogrāfijas atlanta atjaunoto izdevumu igauņu valodā "Uus maailma atlas". Tāpat kā atlanta pirmizdevumam latviešu valodā, tam ir jauns, moderns dizains, karšu izveidē un informācijas atainošanā izmantota mūsdienīga pieeja, kā arī visjaunākā informācija un statistika. Vairākas tēmas, piemēram, migrācija, globalizācija, zīmoli, enerģētika u.c., atlantā kartētas pirmo reizi. Izdevumā ietverts vairāk nekā 200 karšu, ko papildina plaša uzziņu sadaļa ar valstu un teritoriju karogiem un nosaukumu rādītājs ar vairāk nekā 12 000 vietvārdu. Atlantā iekļaut atsevišķa sadaļa par Igauniju. Jaunais pasaules ģeogrāfijas atlants ir universāls izdevums, kas derēs gan visprasīgākajiem karšu lietotājiem, gan skolēniem. Atlanta pirmizdevumam ir sagatavota arī elektroniskā versija CD formātā.

[_on] => 1 [in_stock] => 1 ) [24] => Array ( [id] => 580 [product] => 307 [name] => World Political Reference Atlas [productType] => 1 [prodClass] => 8,9, [isNewProduct] => 0 [prodRegion] => 4, [prodScale] => [title] => World Political Reference Atlas [link] => http://www.karsuveikals.lv/lv/veikals/prece/?shop_id=38779 [text] =>

Pirmizdevums angļu valodā!
Izmērs 22,2 x 30,8 cm / 352 lpp.
Sējums cietajos vākos

Šis ir pirmais atlants pasaulē, kur līdzās tradicionālajai informācijai par valstīm un valdījumiem pirmo reizi publicētās ziņas par visām pasaules autonomijām.
Atlanta pamatdaļu veido reģionu politiskās kartes, kurās īpaši izcelts administratīvais iedalījums. Teritorijas ar plašu autonomiju šajās kartēs attēlotas atšķirīgos toņos, tā izceļot to savdabību: vai tie būtu Šveices kantoni, arābu emirāti, Etiopijas kilili vai Irākas Kurdistāna, katrā no tām ir savi likumi, parlaments vai kas cits īpašs, un tāpēc dažāds ir arī fona krāsojums šī atlanta kartēs.
Lai labāk raksturotu atšķirīgo dažādās valstīs, atlantā iekļautas pasaules daļu tematiskās kartes: fizioģeogrāfiskās, politiskās un vēstures, iedzīvotāju izvietojuma, reliģiju, tautu un valodu. Par pasauli kopumā, bez jau minētajām, dotas oficiālo valodu, rakstību, globalizācijas un politisko organizāciju kartes. Tāpat atlantā ietvertas politisko pretenziju kartes Arktikā un Antarktikā.
Uzziņu sadaļā dota svarīgākā informācija par 800 pasaules teritorijām. Informācija ilustrēta ar karogiem, daudzi no kuriem publicēti pirmo reizi. Ar īpašu simbolu norādīta pastmarku esamība, kas varētu pārsteigt pat pieredzējušus filatēlistus, piemēram, uzzinot, ka klostervalsts Ajonora izdod savas pastmarkas. Publicēta arī jaunākā informācijas par valodām, ticībām, etnisko sastāvu, lielākajām pilsētām, iekšzemes kopproduktu un saimniecības specializāciju. Pēdējā varētu pārsteigt dažu labu pasaules ekonomikas ekspertu, piemēram, uzzinot, ka Samoa tradicionālos kokosa produktus eksportā aizstāj automobiļu elektroinstalācijas, bet anarhijas pārņemtajā Somālijā bez pirātisma zeļ arī starptautiskie telekomunikāciju pakalpojumi.
Atlanta nobeigumā dots nosaukumu rādītājs ar vairāk nekā 57 000 ģeogrāfiskiem nosaukumiem.
Jāpiebilst, ka atlants ataino arī visjaunākos pasaules politikas notikumus, vai tā būtu neatkarīga Dienvidsudāna vai jaunais Lībijas karogs.

Pasaules uzziņu atlants būs piemērots gan ģeogrāfijas, politikas un ekonomikas ekspertiem, gan visiem, kas interesējas par aktuālo pasaulē.
Atlanta pirmizdevums latviešu valodā izpelnījies pasaules kartogrāfijas ekspertu atzinību Frankfurtes grāmatu gadatirgū un “Karšu izdevniecība Jāņa sēta” cer, ka šī atlanta starptautiskā versija angļu valodā varētu kļūt par izdevniecības pirmo masu produktu šajā tirgus segmentā arī Rietumos.

[_on] => 1 [in_stock] => 1 ) )
.

Pasaules politiskā karte

Mērogs: 1:35 000 000

 
   

Karšu pārlūks
Sastrēgumu karte

Latvija, Baltija, Eiropas autoceļi, Latvijas aerofotogrāfijas, Latvijas topogrāfiskā karte, adreses, sastrēgumi. Sūti labojumus!

Aktuālie produkti

Saites