“Jāņa sēta” ir radījusi plašu ģeotelpisko servisu API klāstu, kas paredzēts dažādām biznesa vajadzībām, sākot no tūrisma jomas, beidzot ar lauka darbu plānošanu un loģistiku. “Jāņa sēta”, pamatojoties uz saviem un citu piegādātāju datiem par Baltiju, piedāvā dažādus karšu servisus, maršrutēšanu, adrešu meklēšanu, koordinātu atgriešanu un citus specifiskus API.
Ja vēlaties sākt lietot vai izmēģināt mūsu servisus, rakstiet kartes@kartes.lv. Ja Jums ir aktuāla vajadzība pēc citiem specifiskiem API vai to modifikācijas, sazinieties ar mums – esam atvērti individuāliem risinājumiem!

Visu servisu dokumentācija ir pieejama šeit: developers.kartes.lv.

PAMATKARTES
Digitālās kartes ir lielisks informācijas avots par Baltiju un var būt rīks ikdienas darbam (piemēram, kartēšanai, objektu atrašanai, plānošanai) vai fons datu attēlošanai gan tīmekļa risinājumos, gan ĢIS programmās. Kartes pieejamas vektoru un rastra formātā.

 • Rastra karte – “Jāņa sētas” rastra pamatkarte WMS un WMTS formātā. Pieejama gan krāsainā (tradicionālā), gan melnbaltā (grayscale) versija kā WGS, tā arī LKS-92 projekcijās.
 • Vektorkarte – vektoru pamatkarte, kas atbilst Mapbox specifikācijai un ir izmantojama tīmekļa risinājumos. Pieejamas vairākas vektorkaršu papildfunkcionalitātes: kartes rotācija, 3D skats un stilu maiņa.
 • Interešu punkti – interešu punktu (POI) vektoru slānis, veidots atbilstoši Mapbox specifikācijai. Izmantojams kopā ar vektorkarti vai atsevišķi.
 • Hibrīdkarte – nosaukumu (adreses, apdzīvotas vietas, hidrogrāfija, ielu nosaukumi u.c.) un lineāru objektu (ielu, robežu, dzelzceļu) slānis uz ortofoto pamatnes, veidots atbilstoši Mapbox specifikācijai.

ADREŠU SERVISI
Adrešu servisiem ir vislielākā saistība ar atrašanās vietu. “Jāņa sētas” adrešu dati aptver visu Latviju, Igauniju un Lietuvu un balstās oficiālo datu sniedzēju reģistros.

 • Ģeokodēšana – meklē adreses pēc teksta rindas, kas atgriež ģeogrāfiskās koordinātas un normalizētu adresi. Piemērota koordinātu iegūšanai no adrešu sarakstiem, adreses atrašanai un vizualizēšanai uz kartes.
 • Reversā ģeokodēšana – parāda tuvāko adresi pēc koordinātām (dažādās koordinātu sistēmās). Svarīga nozarēm, kas izmanto konkrēto atrašanās vietu, autotransporta sekošanas servisam, ārkārtas dienestiem, pārtikas un sūtījumu piegādēm.
 • Meklēšanaautocomplete meklētājs, kas meklē dažādos “Jāņa sētas” datu slāņos: adreses, apdzīvotās vietas, administratīvi teritoriālās vienības, interešu punkti, ielas, upes un ezeri. Līnijas un laukuma veida objektiem atgriež arī ģeometriju.
 • Dzīvokļu serviss – parāda visus dzīvokļus vaicātajai adresei.
 • Rīgas apkaimes – pasaka, kurā apkaimē atrodas prasītās koordinātas.
 • Pasta poligoni – parāda vaicātā pasta indeksa vai indeksu poligonu.

MARŠRUTĒŠANA
“Jāņa sēta” uztur kvalitatīvākos un visaptverošākos ceļu datus par Latviju, kā arī izmanto “OpenStreetMap” datus par Igauniju un Lietuvu. Tas nodrošina visprecīzāko maršrutēšanu Baltijā, ņemot vērā ceļu kategorijas, seguma veidu, atļauto braukšanas ātrumu un aizliegtos pagriezienus.

 • Maršrutu izveide – ļauj izveidot autotransporta maršrutu starp diviem vai vairāk punktiem. Pieejama arī modifikācija operatīvā transporta maršrutēšanai.
 • Maršrutu optimizācija – ļauj sakārtot punktus visoptimālākajā secībā gan apļveida, gan lineāriem maršrutiem vairāku apmeklējamo punktu gadījumā.
 • Attālumu matrica – dod attālumu matricu (attālumu un laiku) starp vairākiem punktiem.

CITI SERVISI
“Jāņa sēta” piedāvā arī dažādus specifiskus ģeodatu API. Ja vēlaties kaut ko papildus šeit piedāvātajam, lūdzu, rakstiet kartes@kartes.lv.

 • Ātruma ierobežojumi – parāda noteiktajā vietā esošo autotransporta braukšanas ātruma ierobežojumu.
 • Sastrēgumi – piedāvā tiešsaistes informāciju par satiksmes plūsmu Rīgā un Pierīgā.
 • Fotoradari – parāda sarakstu ar fotoradaru atrašanās vietām un aprakstu par tiem.
 • Ielu krustojumi – dod koordinātas un ģeometriju konkrētiem divu ielu krustojumiem.
 • Kilometru zīmes – dod koordinātas dabā esošam valsts autoceļa kilometra stabiņam (piemēram, autoceļa A3 15. km).
 • Ceļa kilometri – dod koordinātas konkrēta valsts autoceļa attāluma atzīmei (piemēram, autoceļa V300 9,4 km) vai attāluma atzīmi prasītajām koordinātām.
 • Ceļa informācija – piedāvā ceļa informāciju par doto ceļa posmu (koordinātām).
 • Kadastra informācija – ļauj atrast kadastra vienību pēc kadastra apzīmējuma; atgriež dotajām koordinātām (vai atrašanās vietai) atbilstošo kadastra apzīmējumu un papildinformāciju par to.

Paveiktie darbi/Klientu atsauksmes

Pamatkartes

“”Jāņa sētas” pamatkarti WMS formātā izmantojam darbvirsmas programmās ikdienas darbam. Kartes detalizācija un kvalitatīvais saturs visā Latvijas teritorijā ļauj skaidri novērtēt gan mūsu resursu izvietojumu, gan plānot darbus (piekļuvi objektiem, tās apstākļus) dažādā telpiskajā ģeneralizācijā – gan valsts mērogā, gan vislielākajā pietuvinājumā.”

Edijs Erdmanis, AS “Augstsprieguma tīkls” IT projektu vadītājs

Adreses

“Mazumtirdzniecības e-komercija mūsdienās paļaujas uz korektu informāciju par klienta atrašanās vietu. Kad uzsākām darbu šajā virzienā, konstatējām, ka tādi globālie datu piegādātāji kā Google nespēj nodrošināt precīzus datus. “Jāņa sētas” adrešu servisi, kas balstās uz Latvijas, Igaunijas un Lietuvas oficiālajām adresēm, neļauj kļūdīties ar adreses ievadi, kas ietaupa mūsu un klientu laiku un izmaksas. Sekojot līdzi mūsu vajadzībām, “Jāņa sēta” spēja papildināt savus servisus ar nepieciešamo funkcionalitāti, lai panāktu optimālu rezultātu mūsu mērķu sasniegšanai.”

Jānis Jakaitis, SIA “Rimi Baltic” tiešsaistes risinājumu izstrādes grupas vadītājs

Maršrutu izveide

Mappost ikdiena ir saistīta ar maršrutu optimizāciju specifisku klientu interesēm (atkritumu apsaimniekošana, pārtikas un sūtījumu piegāde, mežsaimniecība u.c.), kuras būtu sarežģīti apmierināt bez “Jāņa sētas” kvalitatīvajiem Latvijas ceļu datiem. “Jāņa sēta” ir gatavi radīt pielāgotus maršrutēšanas servisus, kas ņem vērā dažādus ierobežojumus, īpašu ātrumu matricu un citus papildinājumus. Ceļu dati pēc klienta specifiskajām biznesa prasībām var tikt pielāgoti un papildināti, reaģējot ātri un datus precizējot. Turklāt “Jāņa sētas” datu speciālisti spēj radīt maršrutēšanas servisus no gandrīz jebkuriem datiem gandrīz jebkurai vietai.”

Mārtiņš Vimba, SIA “Mappost” valdes loceklis