Ceļu kartes un atlanti

Diezgan droši varam apgalvot, ka teju ikvienā automašīnā Latvijā atradīsim kādu no mūsu ceļu karšu izdevumiem – vai tas būtu locīts kabatas formāta kartes izdevums vai apjomīgs un detalizēts autoceļu atlants, kurā attēlota katra viensēta. Prasīgiem lietotājiem pieejamas laminētas autoceļu kartes, kas ir īpaši izturīgas. Atzinību iemantojusi karšu sērija “Ar karti dabā”, tās īpašais materiāls un spirāles iesējums ļauj izmantot kartes, lai pat visskarbākajos apstākļos vistālākajā Latvijas stūrītī atklātu kādu sev nezināmu vietu. Ērta pārskatāmība un spēja parādīt informāciju kopumā ir tā drukāto karšu labākā īpašība, kas ļauj tām stabili turēties līdzās mobilo aplikāciju piedāvājumam. Pilns izdevumu klāsts šeit.

izglītojošie izdevumi

Jāņa sētā radītie atlanti ir neiztrūkstoši palīgi vēstures, dabas zinību un ģeogrāfijas apguvē ne tikai Latvijas skolās un augstskolās. Tie iemantojuši popularitāti un kalpo kā izziņas avots ar bagātīgu informāciju par norisēm pasaulē arī Lietuvā un Igaunijā. Izzinoši dabas zinātņu un vēstures atlanti visa vecuma interesentiem piedāvā visaptverošu informāciju par norisēm kā Latvijā, tā pasaulē. Izdevniecības lielākais lepnums ir Lielais pasaules atlants – apjomīgākais karšu krājums, kāds jebkad izdots Baltijas valstīs. Turpat 4 kg smagā atlanta kartēs atrodami 90 tūkstoši ģeogrāfisko nosaukumu! Atrodi savu izziņas avotu!

sienas kartes

Milzīgi caurspīdīgi ekrāni ar interaktīvām kartēm ir tikai fantastikas filmās. Kamēr tā vēl nav realitāte, mūsu risinājums ir sienas kartes. To pielietojums ir apbrīnojami plašs – sienas kartes kā informatīvu uzskates līdzekli izmanto skolās, kravu piegādātājiem aktuālas ir pasta kodu kartes, bet administratīvā iedalījuma kartes atvieglo darbu teritoriālo reformu veicējiem. Ņemot vērā pieejamo materiālu daudzveidību, sienas karte ir ne tikai papīra izdruka, jo var tikt izgatavota kā plastikāta vai magnētiska tāfele, uz kuras papildus atzīmēt sev svarīgus punktus vai objektus. Īpašs risinājums ir kartes izdruka uz kanvas auduma, kas ir ne vien informatīvs, bet arī kas elegants telpu interjera elements.

puzles

Pirmo puzli 1760. gadā izgatavoja gravieris un kartogrāfs Džons Spilsberijs no Londonas. Viņš izmantoja vienu no savām kartēm un no koka plāksnes izzāģēja valstu kontūras. Mūsdienās tehnoloģijas ir citas, bet būtība palikusi tā pati – aizrautīgi darbojoties, vienlaikus apgūt ģeogrāfiju un arī dabas mācību. 100 gabaliņu puzle ir piemērota mazākajiem un palīdz apgūt Latvijas dabas daudzveidību. Īpašas ir apaļās puzles, kur katra attēlo vienu mūsu zemeslodes puslodi ar tai raksturīgajiem dzīvniekiem. Tomēr īstie ģeogrāfijas un pužļu gardēži, laika plūdumu nemanot, gabaliņu pie gabaliņa liek Pasaules kartes, Latvijas reljefa un skaistākā Rīgas panorāmas zīmējuma puzles, katru no 1500 gabaliņiem.

kasāmkartes un kasāmplakāti

Kasāmkartes ir jaunākie izdevumi sienas karšu saimē. Apceļotās vietas, sadarbības partneru mītnes zemes, apgūtie eksporta tirgi – vienīgais ierobežojums šo karšu izmantošanai ir tikai katra paša iztēle! Katras kasāmkartes pamatā ir precīza politiskā vai administratīvā karte, kas pārklāta ar zeltītas krāsas kārtiņu. To nokasot, karte pamazām atklājas – jo vairāk ceļojumu, draugu dažādās vietās, jo pilnīgāka karte. Sāc ar Latviju, turpini atklājumus Eiropā, līdz tiek apceļota visa Pasaule! Pasaules un Eiropas kartes papildina valstu karogi, Latvijas karti – novadu ģerboņi. Iepakotas īpašos kartona tubusos, kasāmkartes ir lieliskas dāvanas aizrautīgiem pasaules atklājējiem.

paveiktie darbi/klientu atsauksmes

Grāmata “100 gadi 100 kartēs”

“Izdevums “100 gadi 100 kartēs” ir apliecinājums veiksmīgai “Karšu izdevniecība Jāņa sēta” un Latvijas Nacionālās bibliotēkas sadarbībai. Grāmata veidota kā ilustratīvs albums, kas atspoguļo Latvijas valsts vēsturi, izmantojot īpašu informācijas avotu – ģeogrāfisko karti. Attiecīgā laika karte, fotogrāfijas un notikumu apraksts ļauj izsekot mūsu valsts attīstībai un vēsturiskajām kolīzijām 100 gadu garumā. Grāmatā ietvertās kartes ir apliecinājums vēsturisko notikumu patiesumam, ļauj gūt priekšstatu par nacionālās kartogrāfijas attīstību viena gadsimta laikā, kā arī kalpo par atgādinājumu nozīmīgai mūsu kultūras mantojuma daļai, kas glabājas bibliotēkas krājumā.”
Anda Juta Zālīte, LNB Speciālo krājumu departamenta Letonikas un Baltijas centra pētniece.

Puzles – izglītojošas ikvienam

Jāņa sētas mozaīkmīklas iesaku ikvienam – likt bija interesanti un arī izglītojoši, jo īpaši “Latvijas reljefu”, izjūtot un apgūstot dažādās vietas un vietvārdus. Bet par ģimeniskākajām atzīstu puzles “Pasaule” un “Pasaules dzīvnieki”. Kolektīvi visjautrāk bija likt “Pasaules dzīvniekus”, 6-9 cilvēku darbošanās radīja roku mežu un lika atskanēt komentāriem “Lāču kājas, nāciet mājās”, “Kam vajag ilkņus?”, “Ja kādam ir ziloņi, dodiet tos man!”.
Julita Kluša, aizrautīga saliekamattēlu gabaliņu kopā licēja.

Jāņa sētas kartes – impulss iedvesmojošiem atklājumiem

Jāņa sēta ir mans ilgstošs sadarbības partneris – kopā esam veidojuši tematiskās tūrisma kartes un citus ar tūrisma informāciju saistītus materiālus – tūrisma maršrutus un Latvijas ceļvedi, kuram esmu viens no līdzautoriem. Jāņa sētas kartes iesaku lietot arī studentiem, dodoties apsekojumos, izstrādājot savus zinātniskos darbus un ikgadējā studentu vasaras praksē, kur parasti darām labas un praktiskas lietas.”
Juris Smaļinskis, ceļotājs, tūrisma eksperts, Vidzemes Augstskolas lektors.

sazinies ar mums

VALDIS ŠMITS

Pārdošanas vadītājs


Tālrunis: +371 22019364
E-pasts: valdis.smits@kartes.lv

Esam atvērti jaunām idejām un individuāliem risinājumiem. Sazinieties ar mums, lai saņemtu piedāvājumu savu ieceru realizēšanai!