Ceļu kartes un atlanti

Locīts kabatas formāta kartes izdevums vai apjomīgs un detalizēts autoceļu atlants, kurā attēlota katra viensēta. Prasīgiem lietotājiem pieejamas laminētas autoceļu kartes, savukārt aktīvā tūrisma piekritējiem – īpaši izturīgas velomaršrutu, dabas taku un laivošanas maršrutu kartes. Atzinību iemantojusi karšu sērija “Ar karti dabā”, tās īpašais materiāls un spirāles iesējums ļauj izmantot kartes, lai pat visskarbākajos apstākļos vistālākajā Latvijas stūrītī atklātu kādu sev nezināmu vietu. Ērta pārskatāmība un spēja parādīt informāciju kopumā ir tā drukāto karšu labākā īpašība, kas ļauj tām stabili turēties līdzās mobilo lietotņu piedāvājumam. Pilns izdevumu klāsts šeit.

izglītojošie izdevumi

Jāņa sētā radītie atlanti ir neiztrūkstoši palīgi vēstures, dabas zinību un ģeogrāfijas apguvē ne tikai Latvijas skolās un augstskolās. Tie iemantojuši popularitāti un kalpo kā izziņas avots ar bagātīgu informāciju par norisēm pasaulē. Izzinošs ir atlants bērniem – ilustrēts ceļojums pa valstīm, jūrām un pasaules kultūrām. Jāņa sēta sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku 2018. gadā izdeva grāmatu “100 gadi 100 kartēs”, kurā Latvijas valsts 100 gadu vēsture atspoguļota, izmantojot oriģinālu informācijas avotu – kartes. Savukārt 2020. gadā sadarbībā ar Latvijas Dabas muzeju tapa izdevums “Lielā Latvijas sēņu grāmata”Atrodi savu izziņas avotu!

sienas kartes

Pieprasītas ir mūsu sienas kartes. To pielietojums ir plašs – sienas kartes kā informatīvu uzskates līdzekli izmanto skolās, kravu piegādātājiem aktuālas ir pasta kodu kartes, bet administratīvā iedalījuma kartes atvieglo darbu teritoriālo reformu veicējiem. Ņemot vērā pieejamo materiālu daudzveidību, sienas karte var būt vairāk nekā tikai papīra izdruka, jo var tikt izgatavota kā plastikāta vai magnētiska tāfele, uz kuras papildus atzīmēt sev svarīgus punktus vai objektus. Īpašs risinājums ir kartes izdruka uz kanvas auduma. Savukārt MyBalticMaps personalizēto kartes izdruku var izmantot kā sienas plakātu, kas ir ne vien informatīvs, bet arī elegants interjera elements, lai atgādinātu par nozīmīgām vietām Baltijā.

puzles

Puzles likšana, kas ir gan jautra, gan izglītojoša nodarbe, ir viens no labākajiem veidiem, kā, aizrautīgi darbojoties, vienlaikus apgūt ģeogrāfiju un arī dabas mācību. 100 gabaliņu puzle ir piemērota mazākajiem un palīdz apgūt Latvijas dabas daudzveidību. Īpašas ir apaļās puzles, kur katra attēlo vienu mūsu zemeslodes puslodi ar tai raksturīgajiem dzīvniekiem. Tomēr īstie ģeogrāfijas un pužļu gardēži, laika plūdumu nemanot, gabaliņu pie gabaliņa liek Pasaules kartes un skaistākā Rīgas panorāmas zīmējuma puzles, katru no 1500 gabaliņiem.

kasāmkartes un kasāmplakāti

Kasāmkarte ir lielisks veids, kā kartē parādīt vietas, kuras esat apceļojis! Katras kasāmkartes pamatā ir precīza politiskā vai administratīvā karte, kas pārklāta ar zeltītas krāsas slāni. To viegli nokasot, karte pamazām atklājas – jo vairāk ceļojumu, draugu dažādās vietās, jo pilnīgāka karte. Sāc ar Latviju, turpini atklājumus Eiropā, līdz tiek apceļota visa Pasaule! Papildinājums ir kasāmplakāti – kasāmplakātā “Pasaules valstis” ietvertas 200 valstis, attēlojot tās dilstošā secībā pēc platības, savukārt plakātā “Latvijas putni” izvēlētas 50 Latvijā bieži sastopamas, raksturīgas un īpašas putnu sugas, kuras aicinām novērot dabā, atpazīt un atklāt plakātā. Iepakotas īpašos kartona tubusos, kasāmkartes un kasāmplakāti ir lieliskas dāvanas aizrautīgiem pasaules atklājējiem.

paveiktie darbi/klientu atsauksmes

Grāmata “100 gadi 100 kartēs”

“Izdevums “100 gadi 100 kartēs” ir apliecinājums veiksmīgai “Jāņa sētas” un Latvijas Nacionālās bibliotēkas sadarbībai. Grāmata veidota kā ilustratīvs albums, kas atspoguļo Latvijas valsts vēsturi, izmantojot īpašu informācijas avotu – ģeogrāfisko karti. Attiecīgā laika karte, fotogrāfijas un notikumu apraksts ļauj izsekot mūsu valsts attīstībai un vēsturiskajām kolīzijām 100 gadu garumā. Grāmatā ietvertās kartes ir apliecinājums vēsturisko notikumu patiesumam, ļauj gūt priekšstatu par nacionālās kartogrāfijas attīstību viena gadsimta laikā, kā arī kalpo par atgādinājumu nozīmīgai mūsu kultūras mantojuma daļai, kas glabājas bibliotēkas krājumā.”

Anda Juta Zālīte, LNB Speciālo krājumu departamenta Letonikas un Baltijas centra pētniece.

Puzles – izglītojošas ikvienam

““Jāņa sētas” mozaīkmīklas iesaku ikvienam – likt bija interesanti un arī izglītojoši, jo īpaši “Latvijas reljefu”, izjūtot un apgūstot dažādās vietas un vietvārdus. Bet par ģimeniskākajām atzīstu puzles “Pasaule” un “Pasaules dzīvnieki”. Kolektīvi visjautrāk bija likt “Pasaules dzīvniekus”, 6–9 cilvēku darbošanās radīja roku mežu un lika atskanēt komentāriem “Lāču kājas, nāciet mājās”, “Kam vajag ilkņus?”, “Ja kādam ir ziloņi, dodiet tos man!”.”

Julita Kluša, aizrautīga saliekamattēlu gabaliņu kopā licēja.

“Jāņa sētas” kartes – impulss iedvesmojošiem atklājumiem

“Jāņa sēta” ir mans ilgstošs sadarbības partneris – kopā esam veidojuši tematiskās tūrisma kartes un citus ar tūrisma informāciju saistītus materiālus, piemēram, tūrisma maršrutus un “Latvijas ceļvedi”, kuram esmu viens no līdzautoriem. “Jāņa sētas” kartes iesaku lietot arī studentiem, dodoties apsekojumos, izstrādājot zinātniskos darbus un ikgadējā studentu vasaras praksē, kur parasti darām labas un praktiskas lietas.”

Juris Smaļinskis, ceļotājs, tūrisma eksperts, Vidzemes Augstskolas lektors.

sazinies ar mums

VALDIS ŠMITS

Pārdošanas vadītājs


Tālrunis: +371 22019364
E-pasts: valdis.smits@kartes.lv

Esam atvērti jaunām idejām un individuāliem risinājumiem. Sazinieties ar mums, lai saņemtu piedāvājumu savu ieceru realizēšanai!